Descobreix els nostres últims projectes!

21 Setembre 2016 | Blog
0

facebook

 

google+

0

linkedin

0

twitter

Comencem la tardor amb les piles plenes d'energia i il·lusió després d'un calorós estiu i unes merescudes vacances, a les que vàrem arribar exhausts. Hem aprofitat l'estiu per acabar projectes, però també per relaxar-nos i agafar aire, per a viatjar i llegir, i ara ja estem de nou aquí. Hi ha qui diu que "winter is coming", però si ets client de Xtrategics estiguis tranquil perquè el nostre equip ho donarà tot en els teus projectes. i si et quedes glaçat, serà de sorpresa davant els bons resultats!

Així que per demostrar que mereixíem les vacances i vàrem aprovar el curs anterior, m'agradaria compartir, i crec que puc afirmar, també lluir, alguns dels nostres darrers projectes realitzats.

PROJECTES WEB

Per exemple l'àrea de desenvolupament web vull destacar dos projectes, el primer, la nova web del grupo IASO SAUn projecte, realitzar amb col·laboració amb l'estudi de disseny NiX de Lleida, desenvolupat amb l'objectiu de posicionar el grup a escala internacional i que incorpora un minuciós treball d'optimització orgànic per a cercadors en l'àmbit de programació i continguts. Aquesta optimització SEO del site, li permet guanyar presencia en els resultats de cerca a Google, Bing i Yandex, i captar nous clients per a les seves divisions d'àmbit internacional.


El segon, la nova web del grup de franquícies la PiemontesaAquesta web naixia amb un repte, ser útil per als clients del restaurant i als interessats en obrir una franquícia, dos grups d'usuaris que no comparteixen cap element en comú, i tot això, prioritzant una experiència emocional i de marca. Per donar resposta a l'objectiu, es va desenvolupar un important treball de consultoria, identificant els punts de contacte, interacció i conversió amb cada grup. Aquest treball va permetre definir uns requeriments molt concrets per a l'equip d'art, que va desenvolupar un disseny amb una experiència personalitzada per a cada segment i tipus de terminal que accedeix al site, per què estarem tots d'acord que no fem el mateix si accedim a la web des del mòbil que des d'un ordinador, veritat?SOCIAL MEDIA

En l'àrea de comunicació digital, seguim incorporant empreses que apostes per externalitzar i potenciar les xarxes socials, i aquí vull destacar una que ens fa especial il·lusió, Gustum. Aquest és un projecte que promou a productors locals, i ens van contactar amb el repte de fer un salt qualitatiu, millorar la visibilitat i doblar els seguidors. Després d'establir una estratègia de social media, definint les temàtiques dels continguts i accions a realitzar, activarem la dinamització, i avui, veient el creixement i interaccions amb les publicacions, tot indica que anem pel bon camí. Així que si sou un punt sibarites i voleu descobrir autentiques joies de la gastronomia catalana, no dubteu en seguir-les.


PUBLICITAT DIGITAL

Un altre projecte a destacar, no per dimensió, però si per repercussió, és el suport que hem ofert, aprofitant que som Google Partners, a la Federació Allem, per tal que les ONG associades puguin sol·licitar laseva inclusió en el programa de Google per a Organitzacions sense Ànim de Lucre, i que els permetrà disposar d'accés gratuït a Google Apps i 10.000 $ al mes per a publicitat en Adwords.CONSULTORIA I ESTRATÈGIA

I el darrer projecte a destacar pertany a l'àrea de consultoria. En aquesta àrea el treball ha estat intens, hem gaudit realitzant plans digital per empreses que estan en procés d'internacionalització, definint estratègies de captació de clients online i fent molta formació de Social Selling a equips de venda, però entendreu que per la seva naturalesa estratègica la majoria d'aquests projectes són confidencials i no podem fer-ne públics detalls. Però sí que vull compartir un projecte que és fruit d'una col·laboració que vàrem realitzar amb el grup d'acció local de Leader Ponent. Aquest projecte ens va permetre analitzar el potencial digital de la "Vall del Corb" i compartir amb els empresaris i veïns un intens debat de com projectar-se per afavorir el desenvolupament econòmic i sostenible de la vall, i, com no pot ser d'altra forma, el canal digital va ser un dels elements centrals.

www.slideshare.net/eines-digitals-per-impulsar-el-territori


Abans d'acabar, deixeu-me presentar-vos la nova incorporació a l'equip, Marc Torres, que s'incorpora com trainee de continguts i xarxes socials a l'àrea de comunicació digital. El Marc està cursant actualment el grau de Comunicació Audiovisual i Periodisme a la Universitat de Lleida. Una jove promesa per a la cantera de Xtrategics!


Si ets client de Xtrategics estiguis tranquil perquè el nostre equip ho donarà tot en els teus projectes, i, si et quedes glaçat, serà de sorpresa davant els bons resultats!

Ultimas noticias

conclusions-5-trobada-empresarial-lleidadigital
Blog - 04 Mar 2020
Per cinquè any consecutiu hem celebrat la Trobada Empresarial #LleidaDigital. Més de 340 inscrits d'unes 200 empreses del territori van assistir en aquesta jornada d'aprenentatge i nous coneixements en la qual demostrem que a Ponent també som digitals.  Descobreix tot el que vam viure!...
no-et-pots-perdre-la-5a-trobada-empresarial-lleidadigital-so
Blog - 13 Feb 2020
Cada dia més, ens trobem immersos en un món digital que evoluciona ràpidament, i les empreses necessitem adaptar-nos i aprofitar aquestes noves oportunitats de negoci. Però, donats aquesta situació, ens preguntem: Com aprofitem la Transformació Digital? I com hem d'adaptar-nos a les noves form...
resum-conclusions-4a-trobada-empresarial-lleidadigital-2019
Blog - 13 Mar 2019
Mirem amb perspectiva tot el que va passar en la 4a Trobada Empresarial #LleidaDigital sobre Transformació Digital i si, ens atrevim a dir-ho: va ser tot un èxit!...
Utilizamos cookies propias y de terceros para mejorar nuestros servicios y mostrarle publicidad relacionada con sus preferencias mediante el análisis de sus hábitos de navegación. Si continúa navegando, consideramos que acepta su uso. Puede cambiar la configuración u obtener más información aquí. Aceptar